Новини партнерів

Як правильно вибрати школу для своєї дитини

Вибір потрібної школи для дитини може бути складним рішенням для батьків. Адже вони хочуть, щоб діти навчалися в школі, де вони процвітатимуть у навчанні, і де вони зможуть будувати стосунки з однолітками та вчителями.

Оскільки зміна школи може бути складним завданням для дитини, ви повинні бути впевнені, що приймаєте за неї правильне рішення. У цій статті ми поділимося чотирма порадами, які допоможуть вам вибрати відповідну школу для вашої дитини.

Проведіть дослідження

Залежно від того, де ви живете, окрім звичайної районної державної школи, можуть існувати різні типи шкіл. Багато батьків не знають, що вони мають інші варіанти. Інші варіанти включають приватні школи Києва, онлайн-школи, альтернативні школи та домашнє навчання.

Проведіть дослідження в інтернеті, щоб дізнатися про школи, доступні для вашої дитини, і про те, що вони пропонують. Ви повинні подивитися, які навчальні плани пропонує школа, розпорядок дня та позакласні заходи, які вони пропонують. Складіть список того, що вам важливо. Речі, які слід враховувати, включають якість викладання та персоналу, очікування учнів, поведінку дітей. Ви також повинні враховувати відносини між батьками та вчителями та те, наскільки добре школа відповідає на ваші запитання.

Хоча результати тестів є лише одним із компонентів школи, вони можуть показати, наскільки добре учні встигають у навчанні. Перевірте результати стандартних тестів або рейтинги, щоб дізнатися, чи вони доступні для ваших місцевих шкіл.

Крім того, є інші речі, які батьки можуть розглянути. Наприклад, чи буде їхня дитина вивчати другу мову чи відвідуватиме додаткові уроки.

Справді, постарайтеся подумати, як школа ставиться до різних стилів навчання чи проблем, і як вони задовольняють соціальні потреби дитини.

Шукайте відгуки батьків

Важлива частина вашого дослідження може містити відгуки батьків дітей про школу. Так само, як ми переглядаємо відгуки про ресторани перед бронюванням, ви хочете переконатися, що батьки задоволені. Це завжди гарний знак, якщо школа робить відгуки доступними в Інтернеті. В іншому випадку вам, можливо, доведеться попросити свою мережу знайти батьків дітей, які відвідують певні школи. Відгуки батьків про SISD можна знайти тут.

У більшості випадків збори Асоціації батьків та вчителів (PTA) школи можуть бути доступні для широкого загалу. Якщо так, то ваша присутність вітається. Це один із способів, за допомогою якого ви можете зібрати імена та номери телефонів шкільних батьків, щоб пізніше зв’язатися з ними та поставити свої запитання.

Відвідайте школу особисто

Коли ви знайдете школу, яка може підійти вашій дитині, відвідайте класи та познайомтеся з персоналом та вчителями. Днями відчинених дверей батьки можуть поспілкуватися з директором та викладачами школи. Це також дозволяє отримати відповіді на питання, які можуть у вас виникнути після проведення дослідження. І, у свою чергу, розуміння того, як вони можуть задовольнити конкретні навчальні чи інші потреби вашої дитини. Ось кілька питань, які ви можете поставити:

  1. Скільки домашніх завдань ви даєте учням?
  2. Як вчителі навчаються та підтримуються?
  3. Як ви справляєтеся із поведінковими проблемами?

Крім того, директори мають бути відкриті для зустрічей з батьками та відверто розповідати про школу та її вчителів. Це чудова можливість дізнатися більше про школу. Наприклад, що очікується від батьків, як вчителі ставляться до учнів та як виглядає навчальне середовище. Зробіть фотографії під час вашого візиту та порівняйте пізніше.

Майте на увазі, що співробітники школи намагатимуться справити гарне враження на день відкритих дверей. Якщо ви шукаєте іншу точку зору, спробуйте поговорити з батьками та учнями у школі. Якщо можливо, дізнайтеся, чи задоволені батьки та їхні діти якістю освіти, що пропонується у школі. Запитайте їх, чи вчителі реагують на потреби та проблеми учнів, і які можливості є у батьків для участі.

Слідуйте своїм інстинктам

Отримання повної інформації про можливості вашої дитини це перший крок до вибору відповідної школи для неї. Коли настане час приймати рішення, довіртеся до своєї інтуїції. Якщо ваші діти старші (можливо, вони вступають до нової середньої школи), у них можуть бути свої погляди на певні школи. Дані дадуть вам лише одну виставу. У вас може виникнути гарний настрій після розмови з учителями, директорами чи персоналом. Або далі, дізнавшись про інші функції, які пропонує школа.

Озброївшись інформацією, ви повинні бути задоволені тим, що школа дозволить вашій дитині бути впевненою у своєму академічному майбутньому та процвітати фізично та соціально.

Mykola Sakun

Засновник і автор блогу dungeon.com.ua. Пишу на теми що цікаві як користувачам сайту, так і для мене. Написав більш ніж 1000 статей на різні теми. Сподіваюсь на ваші відгуки про статті, в коментарях ;)